Beşiktaş Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Canlı Şifresiz İzle HD

Sitemizi ziyaret edenlerin canlı maç izleme, Radyodan canlı maç dinleme, internetten maç yayını, maç özetleri, maç hangi gün ve saatte, Buhafta puan durumu, Süper Lig fikstürü gibi konularda bilgi arayanlarınpratik verilere zorluk çekmeden erişebilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla portalımızın kalitesine uygun olarak çalışmalar yaptık. 2014 sezonuna ait Bu hafta “Beşiktaş Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Canlı Şifresiz İzle HD“ makalemizi okurken vurgulanan tavsiyeleri okumayı unutmayın. Gelecekte aradığınızda rahatlıkla web sitemize gelebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

İlgili maç yayını TFF ilgili birimleri tarafından belirlenmiş 2013-2014 senesine ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne bağlı olarak belirlenmiş : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinden birinde olacaktır. 2014 sezonu takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Spor Toto Süper Lig Tarihçesi

Beşiktaş Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Canlı Şifresiz İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-15Türkiye Süper Ligi veya sponsorluk kontratı sebebiyle Spor Toto Süper Lig, 59 yılında Mali Lig adıyla start verilen, şimdi Türkiye`nin en üst aşamadaki ligi. Bir tek sezon içerisinde on sekiz takımla oynanan Spor Toto Süper Lig, sezon sonunda 3 takımın ligden relege olup Bank Asya 1. Ligden ligden gelen üç takımın yükselmesi ile sürer gider. Spor Toto Süper Lig, on sekiz klüp ile yönetimlerin oluşturduğu bir kurumdur. Ağustos ve Haziran dönemleri de dahil olmak üzere 9 ay süreklilik gösteren bir faaliyet olan Spor Toto Süper Lig, 34 hafta ve 306 müsabakadan oluşmaktadır.
Beşiktaş Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Canlı Şifresiz İzle HD-15Müsabakalar hafta içi ve hafta sonları yapılır. Süper Lig, TFF`ye bağlı faaliyet gösterir. 2005 senesinde Spor Toto Süper Lig`e Turkcell`in isim hakkı sahibi olması ile resmi olarak Turkcell Süper Lig ünvanını alan lig, Turkcell`in ticari sponsorluk paktının bitmesiyle 2010-11 futbol sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Bunun yanında UEFA`nın en kaliteli organizasyonları diziliminde 6. sırada yer almaktadır. Champions League`ne 1`i qualifikasyon olarak iki farklı, Euro Cup`a üç farklı futbol takımı yollamaktadır. Türkiye Kupası galibi olup ilk dörde giremeyen bir futbol takımı da Uefa Euro Cup`a iştirak edebilmektedir.
Beşiktaş Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Canlı Şifresiz İzle HD-58Türkiye Spor Toto Süper Lig, 2002 sezonunda faaliyete geçmiştir, ancak ülkemizde üst düzey futbol 1961 tarihinden bu yana oynanmaktadır. Avrupa`da en çok seyredilen altıncı futbol ligi olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, ek olarak 396 milyon € toplam değeriyle Dünyada en fazla getiri getiren 8. ligtir. Şu ana kadar 66 spor klübünün mücadele ettiği Süper Lig`de yalnızca beş farklı klüp şampiyonluk unvanı alabilmiştir. Bahsı geçen takımlar : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen takımlar içerisinde en fazla şampiyon olan klüp on dokuz kere ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ve Yayın Hakları

Beşiktaş Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Canlı Şifresiz İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-71Maçları Canlı İzle: Spor Toto Süper Lig 1967 senesinden bu zamana kadar özel firmalara verilmiş olan yayın hakkı nedeni ile maç yayın hakkını almış olan kurumların ortaya koyduğu ücretli kanallardan izlenebilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1968`den 1993 sezonuna kadar Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1997`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen izlenmiştir. 2003 sezonundan bu yana ise Lig TV kanalından seyredilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig maçları üst tarafta söylendiği şekilde Türkiye Futbol Federasyonu ile pakt izmalayan Digitürk`e ait Lig Tv ismindeki 77. kanaldan canlı yayınlanmaktadır. 2009 yılından itibarıyla IV büyük takımın kendi evlerinde oynayacağı karşılaşmalar yüksek çözünürlük canlı yayın teknolojisi ile beraber verilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Ligin bilhassa son karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde tutunma mücadelesi veren klüplerin bazı yasadışı bir vaka ile (şike, yasadışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması sebebiyle maçlar aynı saatte verilebilir. Bu şekil durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 ya da farklı bir kanaldan Spor Toto Süper Lig maçını yayınlayabilir. Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarını bedava şekilde de izleme olanağı da mevcuttu, ancak söz konusu müsabakaların yayını lig maçlarının önceden tanımlanmış bitim anından 50 dk. sonrasında Lig TV ile anlaşan farklı TV kurumlarınca yapılabilir.
Canlı Radyoda Maç Dinleme: Bir senede oynanan bütün özel ve resmi futbol maçlarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig maçları yalnız Federasyon ile antlaşma imzalamış olan yayıncı kurumlar aracılığı ile UEFA ve TFF Canlı Yayın Hükümleri şartlarına uygun şekilde radyodan naklen verilebilir. Ev sahibi kulüpler naklen radyo yayını yapan kuruluşun en uygun durumda maç yayını yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2011 sezonuna kadar TRT`nin elindedir.

Günün (20 10 2014) 2013 Yılı Futbol Takımları

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü`ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu`nda oynamıştır. Türkiye`nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.

Çaykur Rizespor : Türkiye`nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953`te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır.

Eskişehirspor : 19 Haziran 1965 tarihinde Eskişehir`de kurulan ve Süper Lig`de mücadele eden ve futbol şubesi ile tanınmış Türk spor kulübü. Eskişehirspor futbol kulübü şehrin Akademi Gençlik, İdmanyurdu ve Yıldıztepe kulüplerinin birleşmesiyle kurulur.

Torku Konyaspor : Konya`da kurulan spor kulübü. Spor Toto Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp 1922 yılında Konya Gençlerbirliği adıyla kurulmuştur. 1965 yılında ise Meramspor, Selçukspor ve Çimentospor ile birleşerek Konyaspor adını aldı. Ama aslında 1981 yılı Konyaspor`un resmi kuruluş yılı olmuştur.

Günün (20 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • AUT: Topun hücum oyuncuları tarafından korner çizgileri veya kale üstünden dışarı vurulmasıdır. Top ceza alanı içinden kaleci veya savunma oyuncuları tarafından ayakla aut vuruşu yapılarak oyuna sokulur.
  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • FRİKİK: Faule maruz kalan takım lehine serbest vuruşla oyuna başlama hakkıdır. Faul yapan takım oyuncuları atış sırasında toptan 9.15 metre uzakta olmalıdır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Beşiktaş Çaykur Rizespor (Ç. Rize) Maçı Canlı Şifresiz İzle HD makalemizi ziyaret eden Siz Maç Fanatiklerinin 20 10 2014, 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014 tarihlerinde okuduğu öteki sayfalarımız aşağıdadır: