Elazığ Konya maçı naklen izle

Sitemizi ziyaret edenlerin canlı maç yayını, naklen maç radyo yayını, naklen maç anlatımı, maç özetleri, maç hangi gün ve saatte, 4.hafta lig sıralaması, Süper Lig fikstürü gibi konularda arama yapanların güncel bilgilere en kolay yoldan erişebilmesi ve yanıt bulabilmesi için uzman.org kalitesiyle olarak uzun süren araştırmalar hayata geçirdik. 2014 sezonuna ait 4. hafta “Elazığ Konya maçı naklen izle“ bilgilerini incelerken vurgulanan bilgileri gözden geçirmeyi atlamayın. İleride aradığınızda kolaylıkla sitemize girebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

Yukarıda Belirtilen maç yayını Futbol Federasyonu ilgili birimleri tarafından belirlenen 2014 senesine ait 4. hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine uygun olarak daha önceden belirlenen : 13 Eylül 2013 Cuma, 14 Eylül 2013 Cumartesi, 15 Eylül 2013 Pazar ve 16 Eylül 2013 Pazartesi tarihlerinden birinde olacaktır. 2014 futbol sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

————————————————————————————————————————–

Spor Toto Süper Lig İle İlgili…

Elazığ Konya maçı naklen izle-hangi-günde-saatte-kanalda-93 Türkiye 1. Süper Lig veya isim hakkı anlaşması nedeni ile Türkiye Spor Toto Süper Lig, 1959 tarihinde Millî Lig adı ile start verilen, bu zamanda memleketimizin en ileri seviyedeki ligi. Bir tek dönem içinde on sekiz takım ile oynanan Türkiye Süper Lig, sezon bitiminde 3 klübün ligden relege olup bir alt ligden gelen 3 takımın üst lige çıkmasıyla süreklilik arz eder. Türk Süper Ligi, on sekiz klüp ile pay ortakarının ortaya çıkardığı bir kuruluştur. Eylül ve Haziran dönemleri de dahil olarak on ay süren bir faaliyet olan Süper Lig, otuz dört hafta ve 306 farklı maçtan oluşmaktadır.

Elazığ Konya maçı naklen izle-27Müsabakalar hafta arası ve hafta sonları gerçekleşmektedir. Spor Toto Süper Lig, TFF’ye bağımlıdır. 2005 tarihinde Süper Lig’e Turkcell’in isim hakkı sahibi oluşuyla resmi olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi adını alan bu organizasyon, Turkcell’in ticari sponsorluk antlaşmasının bitmesiyle 10-11 sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Buna ilaveten UEFA’nın en kaliteli ligler diziliminde 6. pozisyonda bulunur. Şampiyonlar Ligi’ne biri ön tur olarak 2, UEFA Avrupa Ligi’ne üç futbol klübü yollamaktadır. Ziraat Türkiye Kupası kazananı olup ilk 4 sıraya girememiş bir futbol takımı da UEFA Avrupa Ligi’ne katılabilmektedir.

Elazığ Konya maçı naklen izle-15Türkiye Spor Toto Süper Lig, 01-02 sezonunda faaliyete geçmiştir, lakin Türkiye’de üst düzey futbol 59 sezonundan bu yana oynanmaktadır. Avrupa’da en çok izlenen 6. futbol ligi olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, bununla beraber 398 milyon € toplam değeriyle Tüm Avrupada en çok gelir sağlayan sekizinci sıradaki ligtir. Bu vakite kadar 70 futbol takımının yer aldığı Süper Lig’de sadece beş ayrı takım şampiyon olabilmiştir. Bu klüpler : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzonspor’dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu klüpler içerisinde en çok şampiyon olan klüp on dokuz kere ile Galatasaraydır.

—————————————————————————————————————————

Türkiye Spor Toto Süper Lig ile ilgili Maç Yayını Hakları

Elazığ Konya maçı naklen izle-hangi-günde-saatte-kanalda-88Canlı Maç İzleme: Spor Toto Süper Lig 1965 yılından bu zamana kadar özel ve kamu firmalara verilmiş yayın imtiyazları nedeni ile maç yayın imtiyazlarını alan kuruluşların belirlediği ücretli kanallardan seyredilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig’i, 1965′den 1997 yılına kadar TRT 1, 1995′ya kadar Star TV, daha sonrasında sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5′den naklen izlenmiştir. 2002 tarihinden itibaren ise Lig TV tarafından seyredilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları yukarıda betimlendiği halde Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşma imzalamış olan Digitürk’e bağlı olan Lig Tv ismindeki Kanal 77′den naklen verilmektedir. 2008 sezonundan bu yana 4 büyüklerin kendi evlerinde oynadığı karşılaşmalar yüksek çözünürlük canlı yayın sistemi ile birlikte yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai haftalarında şampiyonluk ve ligde kalma mücadelesi veren takımların herhangi yasa dışı bir vayayla (şike, yasa dışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması sebebiyle maçlar aynı zamanda oynatılabilir. Bu şekil durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk himayesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya farklı bir kanaldan Spor Toto Süper Lig maçını verebilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakalarını para vermeden olarak izleyebilme imkanı da vardır, ancak bahsı geçen maçların yayını lig mücadelelerinin daha önceden belirlenmiş bitiş zamanından 45 dakika sonra Lig TV ile anlaşan farklı televizyon kanallarınca yapılabilmektedir.

Radyo Yayını: Tek bir senede oynanmış bütün resmi ve özel futbol maçlarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig mücadeleleri yalnız TFF ile sözleşme imzalayan yayıncı radyolar aracılığıyla UEFA ve Federasyon Canlı Yayın Hükümleri şartlarına uygun şekilde radyodan naklen verilebilir. Sahasında oynayan takımlar naklen radyo yayını yapan kurumun en uygun halde maç yayını yapmasını gerçekleştirmekle sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig’in radyo yayın hakkı 2012 tarihine kadar TRT Radyo’nun yükümlüğü altındadır.

—————————————————————————————————————————

Günün (25 10 2014) 2014 Sezonu Süper Lig Klüpleri

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu’nda oynamıştır. Türkiye’nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.

Eskişehirspor : 19 Haziran 1965 tarihinde Eskişehir’de kurulan ve Süper Lig’de mücadele eden ve futbol şubesi ile tanınmış Türk spor kulübü. Eskişehirspor futbol kulübü şehrin Akademi Gençlik, İdmanyurdu ve Yıldıztepe kulüplerinin birleşmesiyle kurulur.

Kasımpaşa Spor Kulübü : İstanbul’da 1921 yılında kurulan futbol ve güreş dallarında etkinlik gösteren spor kulübüdür.Adını taşıdığı semtte bulunan Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü’nün birleşmesiyle kurulmuştur. 1942 yılına kadar Altıntuğ adını taşımıştır. 1939-1945 ve 1946-1958 yılları arası İstanbul 1. liginde, 1959-1964 arası Türkiye 1. liginde oynamıştır.

—————————————————————————————————————————

Günün (25 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

Elazığ Konya maçı naklen izle bilgilendirme makalemizi gezen Siz Futbol Aşıklarının 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerinde ziyaret ettiği öbür müsabakalar aşağıdadır: