Galatasaray Real Madrid Şampiyonlar Ligi Maçı izle

Futbol severlerin naklen maç izleme, canlı radyo maç dinleme, naklen maç anlatımı, maç özetleri, maç hangi kanalda ve saatte, 5.hafta puan tablosu, maç takvimi vb. konularda bilgi arayanların bilgilere kolayca göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi amacıyla uzman.org kalitesine uygun olarak kapsamlı araştırmalar gerçekleştirdik. 2014 sezonuna ait 5. hafta “Galatasaray Real Madrid Şampiyonlar Ligi Maçı izle“ bilgilerini incelerken paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi pas geçmeyin. İleride ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla makalelerimize girebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

İlgili maç yayını TFF ilgili birimleri tarafından ayarlanan 2013-2014 sezonuna ait 5. hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak daha önceden belirlenen : 20 Eylül 2013 Cuma, 21 Eylül 2013 Cumartesi, 22 Eylül 2013 Pazar ve 23 Eylül 2013 Pazartesi tarihlerinden bir tanesinde olacaktır. 2013-2014 sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

————————————————————————————————————————–

Türkiye Spor Toto Süper Ligi İle İlgili…

Galatasaray Real Madrid Şampiyonlar Ligi Maçı izle-hangi-günde-saatte-kanalda-85Türkiye Süper Ligi veya isim hakkı kontratı uyarınca Türkiye Spor Toto Süper Lig, 59 yılında Millî Lig adıyla başlatılan, şu an ülkemizin en yüksek düzeydeki ligi. Bir dönem içerisinde on sekiz futbol takımı ile gerçekleştiren Türkiye Süper Lig, sezon sonunda 3 futbol takımının ligden relege olup Yükselme Grubu ligden gelen üç klubün promote etmesi ile sürer. Spor Toto Süper Lig, 18 klüp ile pay sahiplerinin ortaya çıkardığı bir kurumdur. Ağustos ve Haziran seonları da dahil olmak üzere 10 ay süren bir organizasyon olan Spor Toto Süper Lig, 34 hafta ve üçüyüzaltı müsabakadan oluşmaktadır.

Galatasaray Real Madrid Şampiyonlar Ligi Maçı izle-23Karşılaşmalar hafta içi ve hafta sonu yapılır. Türk Süper Ligi, TFF’ye bağlıdır. 2005 yılında Spor Toto Süper Lig’e Turkcell’in isim hakkı sahibi oluşuyla offical olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ünvanını alan bu lig, Turkcell’in isim hakkı paktının sona ermesi sebebiyle 2010-11 futbol sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Bunla beraber UEFA’nın en kaliteli ligler diziliminde 6. sırada bulunmaktadır. UEFA Şampiyonlar Ligi’ne bir tanesi ön eleme olarak iki, Uefa Euro Cup’a 3 futbol takımı göndermektedir. Ziraat Türkiye Kupası kazananı olup ilk 4 sıraya girememiş bir klüp te UEFA Avrupa Ligi’ne iştirak edebilmektedir.

Galatasaray Real Madrid Şampiyonlar Ligi Maçı izle-16Spor Toto Süper Lig, 2002 yılında kurulmuştur, ancak ülkemizde üst seviye futbol 1959 senesinden beri oynanır. Dünyada en çok takip edilen altıncı lig olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, bununla birlikte 396 milyon € toplam değeriyle Dünyada en çok getiri getiren sekizinci lig durumundadır. Şu vakite kadar 71 takımın yer aldığı Süper Lig’de sadece 5 ayrı takım şampiyonluk unvanı alabilmiştir. Bahsı geçen takımlar : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen takımlar içerisinde en fazla şampiyonluk kazanan takım on dokuz kez ile Galatasaraydır.

—————————————————————————————————————————

Spor Toto Süper Lig ile ilgili Yayın Hakları

Galatasaray Real Madrid Şampiyonlar Ligi Maçı izle-hangi-günde-saatte-kanalda-35Maç İzlemek: Spor Toto Süper Lig 1969 senesinden bu yana özel ve devlet kurumlara verilmiş yayın imtiyazları nedeni ile maç yayın hakkını alan kuruluşların belirlediği ücretli televizyon kanallarından izlenebilmektedir. Spor Toto Süper Lig’i, 1967′den 1993 sezonuna dek Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1998′ya kadar Star TV, daha sonrasında sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5′den canlı izlenmiştir. 2001 tarihinden itibaren ise Lig TV tarafından yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Lig müsabakaları üstte belirtildiği gibi TFF ile pakt imzalamış olan Digitürk’e bağlı olan Lig Tv adındaki 77. kanaldan canlı yayınlanmaktadır. 2009 tarihinden bu yana 4 büyüğün kendi sahasında oynamış olduğu maçlar yüksek çözünürlük naklen yayın teknolojisi ile birlikte verilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Ligin bilhassa son haftalarında şampiyonluk ve ligde tutunma mücadelesi veren klüplerin herhangi yasadışı bir olay ile (şike, illegal bahis vb.) anılmaması sebebiyle mücadeleler aynı saatte oynatılabilir. Böyle tarz durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada farklı bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig mücadelesini yayınlayabilir. Spor Toto Süper Lig mücadelelerini bedava şekilde de takip etme olanağı da mevcuttu, fakat sözkonusu karşılaşmaların yayını lig maçlarının daha önceden tanımlanmış bitiş anından 60 dakika sonrasında yayıncı kuruluş ile anlaşması olan farklı TV kanallarınca yapılabilmektedir.

Radyo Yayını: Bir sezonda oynanan bütün resmi ve özel futbol maçlarından; Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları yalnız Federasyon ile protokol yapan yayıncı radyolar aracılığıyla UEFA ve Futbol Federasyonu Naklen Yayın Talimatı şartlarına uygun durumda radyodan naklen yayınlanabilir. Ev sahibi takımlar naklen radyo yayını yapan firmanın en uygun durumda maç yayını yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig’in radyo yayın hakları 2011 senesine kadar TRT Radyo’nun yükümlüğü altındadır.

—————————————————————————————————————————

Günün (22 10 2014) 2014 Sezonu Futbol Klüpleri

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu’nda oynamıştır. Türkiye’nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.

Çaykur Rizespor : Türkiye’nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953′te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu’nda oynamaktadır.

Eskişehirspor : 19 Haziran 1965 tarihinde Eskişehir’de kurulan ve Süper Lig’de mücadele eden ve futbol şubesi ile tanınmış Türk spor kulübü. Eskişehirspor futbol kulübü şehrin Akademi Gençlik, İdmanyurdu ve Yıldıztepe kulüplerinin birleşmesiyle kurulur.

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü’nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959′dan beri düzenlenen Süper Lig’de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası’nda şampiyon olmuştur.

Galatasaray : Galatasaray Spor Kulübü’nün Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden futbol takımıdır. Galatasaray Spor Kulübü’ne ait olan Galatasaray AŞ tam adıyla Galatasaray Sportif ve Sinai Yatırımlar A.Ş, Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımı’nın sahibidir.

Kasımpaşa Spor Kulübü : İstanbul’da 1921 yılında kurulan futbol ve güreş dallarında etkinlik gösteren spor kulübüdür.Adını taşıdığı semtte bulunan Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü’nün birleşmesiyle kurulmuştur. 1942 yılına kadar Altıntuğ adını taşımıştır. 1939-1945 ve 1946-1958 yılları arası İstanbul 1. liginde, 1959-1964 arası Türkiye 1. liginde oynamıştır.

Kayseri Erciyesspor: 1932 yılında Kayseri’de Erciyesspor olarak kurulmuştur. Maçlarını 32,864 seyirci kapasiteli Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu’nda oynamaktadır. Süper Lig’de mücadele eden Kayseri Erciyesspor’un Teknik Direktörü Fuat Çapa, Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Eren ve Onursal Başkanı Memduh Büyükkılıç’tır.

—————————————————————————————————————————

Günün (22 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.

Galatasaray Real Madrid Şampiyonlar Ligi Maçı izle bilgilendirme makalemizi gezen Siz Maç Fanatiklerinin 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014 tarihlerinde ziyaret ettiği diğer sayfalarımız alttaki gibidir:

Real Madrid CF, merkezi İspanya’nın Madrid şehrinde kurulmuş olan ve futbol şubesi ile tanınan spor kulübü. İsminde bulunan “Club de Fútbol” ibaresine rağmen sadece futbol değil basketbol takımı da mevcuttur. FIFA tarafından 20. yüzyılın en iyi futbol takımı olarak nitelendirilen[3][4] Real Madrid tarihi boyunca 32 La Liga, 18 İspanya Kral Kupası, 9 UEFA Şampiyonlar Ligi, 2 UEFA Kupası, 1 UEFA Süper Kupası ve 3 Kıtalararası Kupa şampiyonluğu yaşamıştır. Avrupa Kulüpler Birliği’nin kurucu üyelerinden biri olan Real Madrid, eski G-14 oluşumunun da kurucu üyelerinden birisidir. Kulübün isminde bulunan “Real” kelimesi İspanyolca’da “kraliyet” anlamına gelmektedir ve bu unvan logosunda bulunan kraliyet tacı ile birlikte 1920 yılında XIII. Alfonso tarafından kulübe verilmiştir. Real Madrid; Real Sociedad, Real Unión, Real Betis ve Real Zaragoza ile birlikte isminde “Real” unvanını kullanma ve logosunda kraliyet tacını taşıma yetkisini direkt olarak kraldan alan ender kulüplerden biridir.