GS Karabük Maçı Golleri İzle HD

Ziyaretçilerimizin naklen maç izleme, naklen radyodan maç anlatımı, internetten maç yayını, maç özetleri, maç hangi kanalda ve saatte, Buhafta puan durumu, fikstürü vb. konularda bilgi arayanlarıngeniş kapsamlı sayfalara zahmet çekmeden erişebilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle portalımızın standartlarına uygun olarak uzun süren derlemeler gerçekleştirdik. 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta “GS Karabük Maçı Golleri İzle HD“ makalemizi okurken altı çizilen uyarıları incelemeyi atlamayın. İleride ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sayfalarımıza gelebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyin.

İlgili maç yayını Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ayarlanan 2013-2014 yılına ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne bağlı olarak belirlenmiş : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihlerinden bir tanesinde oynanacaktır. 2013-2014 sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Spor Toto Süper Lig Tarihçesi

GS Karabük Maçı Golleri İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-75 Türkiye 1. Süper Lig veya reklam paktı nedeniyle Türkiye Spor Toto Süper Lig, 59 yılında Millî Lig adıyla start verilen, bu zamanda memleketimizin en yüksek düzeydeki futbol ligi. Bir dönem içinde on sekiz futbol takımı ile gerçekleştiren Türkiye Süper Lig, sezon bitiminde 3 klübün ligden düşüp Bank Asya 1. Ligden ligden gelen 3 klubün yükselmesi ile sürer gider. Türk Süper Ligi, on sekiz takım ile yönetimlerin oluşturduğu kuruluştur. Eylül ve Mayıs tarihleri de dahil olmak üzere on ay süreklilik gösteren bir etkinlik olan Spor Toto Süper Lig, otuz dört hafta ve 306 karşılaşmadan ortaya çıkar.
GS Karabük Maçı Golleri İzle HD-41Müsabakalar hafta içi ve hafta sonları gerçekleşir. Süper Lig, Türkiye Futbol Federasyonu`na bağımlıdır. 2005 yılında Süper Lig`e Turkcell`in sponsor oluşuyla hukuki olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ünvanını alan lig, Turkcell`in ticari sponsorluk paktının bitmesi ile 2010-11 sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig adını almıştır. Buna ilaveten UEFA`nın en kaliteli futbol ligleri diziliminde altıncı pozisyonda bulunur. UEFA Şampiyonlar Ligi`ne biri ön eleme olarak iki, Uefa Euro Cup`a üç farklı futbol takımı göndermektedir. TFF Türkiye Kupası galibi olup ilk dörde girmeyen bir futbol takımı da Uefa Euro Cup`a katılabilmektedir.
GS Karabük Maçı Golleri İzle HD-27Türkiye Spor Toto Süper Lig, 2002 senesinde faaliyete geçmiştir, lakin memleketimizde üst düzey futbol 1959 yılından bu yana oynanmaktadır. Tüm Dünyada en çok izlenen altıncı lig olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, bununla birlikte 396 milyon € toplam değeriyle Tüm Dünyada en fazla gelir sağlayan 8. ligtir. Bu zamana dek 71 spor klübünün mücadele verdiği Süper Lig`de sadece beş klüp şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Bu klüpler : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen takımlar arasında en fazla şampiyon olan takım 19 kere ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ve Yayın Hakları

GS Karabük Maçı Golleri İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-73Televizyon Yayını: Spor Toto Süper Lig 1968 yılından bu zamana kadar özel kuruluşlarına verilmiş olan naklen yayınlama hakları nedeniyle maç yayınları haklarını almış olan kurumların belirlediği ücretli TV kurumlarından takip edilmektedir. Spor Toto Süper Lig`i, 1966`den 1995 yılına dek Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1996`ya kadar Star TV, daha sonra sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen izlenmiştir. 2001 tarihinden bu yana ise Lig TV kanalından yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Lig maçları üstte betimlendiği şekilde Türkiye Futbol Federasyonu ile pakt imzalamış olan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv adındaki 77. kanaldan canlı verilmektedir. 2009 tarihinden bu yana dört büyüklerin kendi evinde oynayacağı maçlar yüksek çözünürlük canlı yayın teknolojisi ile yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai maçlarında şampiyonluk ve ligde düşmeme mücadelesi veren klüplerin bazı yasadışı bir vayayla (şike, illegal bahis vb.) adının geçememesi nedeniyle mücadeleler aynı saatte oynatılabilir. Bu tip vakalarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk himayesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada öteki bir kanaldan Spor Toto Süper Lig müsabakasını yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakalarını ücretsiz şekilde de izleme olanağı da mevcuttu, fakat söz konusu maçların yayını lig müsabakalarının önceden belirlenen bitiş süresinden 50 dk. sonrasında Digiturk ile anlaşan diğer televizyon kurumlarınca yapılabilir.
Radyo Yayın Hakları: Bir sezonda oynanacak bütün özel ve resmi futbol müsabakalarından; Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları bir tek Futbol Federasyonu ile protokol imzalayan yayıncı kurumlar aracılığı ile UEFA ve Futbol Federasyonu Canlı Yayın Hükümleri şartlarına uygun şekilde radyodan canlı yayınlanabilir. Ev sahibi kulüpler canlı radyo yayını yapan kanalın en uygun durumda maç yayını yapmasını gerçekleştirmekle sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2010 tarihine kadar TRT Radyo`nun yükümlüğü altındadır.

Günün (23 10 2014) 2013-2014 Yılı Süper Lig Klüpleri

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü`nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959`dan beri düzenlenen Süper Lig`de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası`nda şampiyon olmuştur.
Galatasaray : Galatasaray Spor Kulübü`nün Spor Toto Süper Lig`de mücadele eden futbol takımıdır. Galatasaray Spor Kulübü`ne ait olan Galatasaray AŞ tam adıyla Galatasaray Sportif ve Sinai Yatırımlar A.Ş, Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımı`nın sahibidir.

Torku Konyaspor : Konya`da kurulan spor kulübü. Spor Toto Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp 1922 yılında Konya Gençlerbirliği adıyla kurulmuştur. 1965 yılında ise Meramspor, Selçukspor ve Çimentospor ile birleşerek Konyaspor adını aldı. Ama aslında 1981 yılı Konyaspor`un resmi kuruluş yılı olmuştur.

Günün (23 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • DEFANS: Karşı takımın gol atmasını engellemek amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • FRİKİK: Faule maruz kalan takım lehine serbest vuruşla oyuna başlama hakkıdır. Faul yapan takım oyuncuları atış sırasında toptan 9.15 metre uzakta olmalıdır.
  • PENALTI: Savunma oyuncuları veya kalecinin ceza alanı içinde kural dışı hareket etmeleri veya atak yapan oyuncuya faullu hareket etmeleri sonucu verilen direk ceza atışı.
  • VOLE: Topun yere değmeden önce Havada vurulması

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
GS Karabük Maçı Golleri İzle HD makalemizi ziyaret eden Siz Maç Fanatiklerinin 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014 tarihlerinde ziyaret ettiği diğer karşılaşmalar alt taraftadır: