K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özet Görüntüleri Maraton İzle

Futbol severlerin canlı maç izleme, canlı radyo maç dinleme, naklen maç anlatımı, maç özeti izleme, maç hangi gün ve saatte, Buhafta puan durumu, maç takvimi gibi konularda arama yapanlarıngerçek konulara pratik yoldan erişebilmesi ve anlayabilmesi için portalımızın kalitesine uygun olarak derlemeler oluşturduk. 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta “K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özet Görüntüleri Maraton İzle“ sayfamızı gözden geçirirken paylaşılan ipuçlarını okumayı atlamayın. Gelecekte aradığınızda rahatlıkla makalelerimize erişebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

Bu maç yayını Türkiye Futbol Federasyonu ilgili birimleri tarafından ayarlanan 2014 Futbol sezonuna ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç takvimine uygun olarak belirlenmiş : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihinden bir tanesinde oynanacaktır. 2014 futbol sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Türkiye Spor Toto Süper Ligi İle İlgili…

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özet Görüntüleri Maraton İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-98 Türkiye 1. Süper Lig veya sponsor kontratı nedeni ile Spor Toto Süper Lig, 59 yılında Millî Lig ismiyle start verilen, bu zamanda memleketimizin en üst seviyedeki ligi. Tek dönem içerisinde 18 futbol takımı ile faaliyet gösterilen bu lig, sezon nihayetinde üç futbol takımının ligden düşüp bir alt ligden gelen 3 takımın üst lige çıkmasıyla sürer gider. Süper Lig, on sekiz klüp ile hisse sahiplerinin oluşturduğu bir kurumdur. Eylül ve Mayıs seonları da dahil olmak üzere 10 ay süreklilik gösteren bir organizasyon olan Türk Süper Ligi, 34 hafta ve 306 maçtan oluşmaktadır.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özet Görüntüleri Maraton İzle-88Maçlar hafta içi ve hafta sonu yapılmaktadır. Spor Toto Süper Lig, Futbol Federasyonuna bağımlıdır. 2005 sezonunda Türk Süper Ligi`e Turkcell`in isim hakkı sahibi olması ile offical olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ismini alan bu organizasyon, Turkcell`in ticari sponsorluk paktının bitmesi ile 2010-11 sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig adını almıştır. Bununla birlikte UEFA`nın en pahalı futbol ligleri diziliminde 6. sırada bulunmaktadır. Champions League`ne 1`i qualification olmak üzere 2, Euro Cup`a üç takım gönderir. TFF Türkiye Kupası kazananı olarak ilk dört sıraya giremeyen bir futbol takımı da UEFA Avrupa Ligi`ne katılabilmektedir.
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özet Görüntüleri Maraton İzle-79Türkiye Spor Toto Süper Lig, 01-02 tarihinde faaliyete geçmiştir, fakat ülkemizde üst düzey futbol 1958 tarihinden beri oynanır. Avrupa`da en çok izlenen altıncı lig olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, bununla birlikte 399 milyon € toplam değeriyle Dünyada en fazla getiri getiren 8. sıradaki lig durumundadır. Bu zamana kadar 69 takımın mücadele ettiği Süper Lig`de sadece beş klüp şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Bu takımlar : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen klüpler içerisinde en çok şampiyonluk kazanan klüp 19 kez ile Galatasaraydır.

Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Maç Yayını Hakları

K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özet Görüntüleri Maraton İzle-hangi-günde-saatte-kanalda-72Maçları Canlı İzle: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1967 sezonundan bu yana özel firmalara verilmiş yayın hakkı nedeni ile naklen yayın haklarını alan kurumların ortaya koyduğu ücretli Tv kuruluşlarından seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig`i, 1969`den 1996 sezonuna kadar Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1995`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den canlı izlenmiştir. 2000 yılından bu yana ise Lig TV tarafından izlenmektedir. Spor Toto Süper Lig maçları yukarıda belirtildiği halde Federasyon ile anlaşma imzalamış olan Digitürk`e ait Lig Tv ismindeki Kanal 77`den canlı verilmektedir. 2008-2009 senesinden bu yana dört büyüklerin sahasında oynamış olduğu müsabakalar hi-def çözünürlük canlı yayın teknoloji ile beraber yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde tutunma mücadelesi veren takımların herhangi illegal bir olay ile (şike, illegal bahis vb.) karşı karşıya kalmaması için maçlar aynı saatte verilebilir. Bu tip durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya başka bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmasını yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarını bedelsiz şekilde de izleyebilme imkanı da mevcuttu, fakat bahsı geçen müsabakaların yayını lig mücadelelerinin daha önceden belirlenmiş bitim zamanından 45 dk. sonrasında yayıncı kuruluş ile anlaşması olan farklı televizyon kuruluşlarınca yapılabilmektedir.
Canlı Maç Dinle: Tek bir sezonda oynanan her özel ve resmi futbol maçlarından; Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları bir tek TFF ile protokol yapan yayıncı kuruluşlar aracılığı ile UEFA ve Federasyon Naklen Yayın Kuralları şartlarına uygun şekilde radyodan canlı verilebilir. Sahasında oynayan kulüpler naklen radyo yayını yapan firmanın en uygun şekilde görev yapmasını sağlamakla yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakkı 2012 senesine kadar TRT Radyo`nun sorumluluğundadır.

Günün (23 10 2014) 2014 Senesi Süper Lig Takımları

Akhisar Belediyespor: Manisa`nın Akhisar ilçesine ait bir futbol kulübü. Tarihinde ilk kez 2013 sezonunda Süper Lig`de mücadele etme hakkını kazanmıştır. Bu başarıyı önceki sezon 1. Lig`de şampiyon olarak gerçekleştırmıştır. Daha önce kulüp daha iki sezon 1. Lig`de oynamıştır ve kuruluşundan beri çoğu zaman 2. Lig ve 3. Lig`de oynamıştır.

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü`nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959`dan beri düzenlenen Süper Lig`de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası`nda şampiyon olmuştur.

Gaziantepspor: 25 Şubat 1969 tarihinde Gaziantep`de kurulmuştur. Günümüzde Süper Lig`de mücadele etmektedir. Ligi birçok defa ilk 4 içinde bitirmiştir. Şimdiki adıyla UEFA Avrupa Ligi`nde Türkiye`yi 3 kez temsil etmiştir. 2010-11 sezonunda ligi 4. bitirerek Avrupa`ya gitmeye hak kazanmıştır.

Kayseri Erciyesspor: 1932 yılında Kayseri`de Erciyesspor olarak kurulmuştur. Maçlarını 32,864 seyirci kapasiteli Kayseri Kadir Has Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır. Süper Lig`de mücadele eden Kayseri Erciyesspor`un Teknik Direktörü Fuat Çapa, Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Eren ve Onursal Başkanı Memduh Büyükkılıç`tır.

Günün (23 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • FAUL: Rakip oyuncuya kurallar dışı hareket ederek müdahale etmek.
  • PAS: Kaleci (ceza alanı içi hariç) ve oyuncuların el ve kolları dışında kalan vücudunun herhangi bir yeriyle topu takım arkadaşına atması.
  • OFSAYT: FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
K. Erciyes FB (Fener) Maçı Özet Görüntüleri Maraton İzle konumuzu gezen Futbol severlerin 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014 tarihlerinde takip ettiği öbür sayfalarımız alt taraftadır: