K. Erciyes Fenerbahçe Canlı Maç Anlatımı

Futbol Fanatiklerinin canlı maç izleme, canlı maç radyo yayını, internetten maç yayını, golleri izleme, maç hangi gün ve saatte, Buhafta puan tablosu, Süper Lig fikstürü vb. konularda bilgi arayanlarıngeniş çerçeveli yazılara pratik bir şekilde göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi amacıyla websitemizin kalitesiyle olarak araştırmalar yaptık. 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta “K. Erciyes Fenerbahçe Canlı Maç Anlatımı“ yazımızı gözden geçirirken bilgi verilen ipuçlarını gözden geçirmeyi unutmayın. İleride ihtiyacınız olduğunda kolayca yazılarımıza girebilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Üstte belirttiğimiz maç yayını TFF ilgili kurumları tarafından ortaya konmuş 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne uygun olarak belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinden birinde olacaktır. 2014 futbol sezonu takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Türkiye Spor Toto Süper Ligi İle İlgili…

K. Erciyes Fenerbahçe Canlı Maç Anlatımı-hangi-günde-saatte-kanalda-63Süper Lig veya reklam sözleşmesi gereğince Spor Toto Süper Lig, 59 tarihinde Mali Lig adı ile kurulan, bu zamanda memleketimizin en ileri seviyedeki futbol ligi. Bir tek dönem içerisinde on sekiz takım ile gerçekleştiren Türkiye Süper Lig, sezon nihayetinde üç takımın ligden düşerek Bank Asya 1. Ligden ligden gelen üç klubün promote etmesi ile süreklilik arz eder. Süper Lig, on sekiz takım ile yönetimlerin oluşturduğu bir kuruluştur. Eylül ve Haziran tarihleri de dahil olmak üzere 9 ay devam eden bir etkinlik olan Süper Lig, otuz dört hafta ve üçüyüzaltı karşılaşmadan ortaya çıkar.
K. Erciyes Fenerbahçe Canlı Maç Anlatımı-42Müsabakalar hafta içi ve hafta sonları gerçekleşmektedir. Türk Süper Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu`na bağlıdır. 2005 yılında Spor Toto Süper Lig`e Turkcell`in isim hakkı sahibi oluşuyla resmi olarak Turkcell Süper Lig adını alan bu organizasyon, Turkcell`in ticari sponsorluk antlaşmasının bitmesi ile 2010-11 futbol sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Ek olarak UEFA`nın en kıymetli organizasyonları diziliminde 6. sırada kendine yer bulmaktadır. UEFA Champions League`ne biri qualification olarak 2, Uefa Euro Cup`a 3 klüp yollar. Kupa 1.si olarak ilk 4 sıraya girmeyen bir takım da Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi`ne iştirak edebilir.
K. Erciyes Fenerbahçe Canlı Maç Anlatımı-75Spor Toto Süper Lig, 2002 senesinde faaliyete geçmiştir, ama memleketimizde ileri seviye futbol 58 tarihinden bu yana oynanmaktadır. Avrupa`da en çok takip edilen altıncı lig olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, ek olarak 395 milyon € toplam değeriyle Tüm Avrupada en fazla getiri sağlayan sekizinci sıradaki ligtir. Şu ana kadar 64 klübün mücadele ettiği Süper Lig`de sadece beş takım şampiyonluk kazanmıştır. Bahsı geçen klüpler : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu takımlar arasında en fazla bu ünvanı elde eden takım 19 kere ile Galatasaraydır.

Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Yayın Hakları

K. Erciyes Fenerbahçe Canlı Maç Anlatımı-hangi-günde-saatte-kanalda-63Maçları Canlı İzle: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1968 yılından bu zamana kadar özel ve devlet kuruluşlarına verilmiş olan yayınlama imtiyazları sebebi ile maç yayınları haklarını almış olan kurumların belirlemiş olduğu ücretli kanallardan takip edilmektedir. Spor Toto Süper Lig`i, 1970`den 1997 yılına dek Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1998`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen yayınlanmıştır. 2001 yılından itibaren ise Lig TV kanalından izlenmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig maçları üst tarafta belirtildiği gibi Federasyon ile anlaşma izmalayan Digitürk`e ait Lig Tv ismindeki Kanal 77`den canlı verilmektedir. 2009 sezonundan itibarı ile 4 büyük takımın kendi evinde oynadığı karşılaşmalar hi-def çözünürlük naklen yayın teknoloji ile beraber yayınlanmaktadır. Türkiye Spor Toto Süper Ligin özellikle son maçlarında şampiyonluk ve ligde tutunma çabası veren klüplerin bazı yasa dışı bir olay ile (şike, yasadışı bahis vb.) anılmaması nedeniyle maçlar aynı zamanda oynatılabilir. Bu şekil vakalarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk himayesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 ya da farklı bir kanaldan Spor Toto Süper Lig maçını yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig maçlarını bedelsiz şekilde de izleme imkanı da mümkündür, fakat söz konusu maçların yayını lig mücadelelerinin önceden tanımlanmış bitiş saatinden 45 dk. sonrasında yayıncı kuruluş ile anlaşması olan farklı TV kuruluşlarınca yapılabilmektedir.
Canlı Dinleme Hakkı: Tek bir sezonda oynanacak tüm resmi ve özel futbol karşılaşmalarınndan; Türkiye Spor Toto Süper Lig maçları sadece Federasyon ile antlaşma yapmış yayıncı kuruluşlar aracılığıyla UEFA ve Federasyon Naklen Yayın Talimatı kaidelerine uygun durumda radyodan naklen yayınlanabilir. Ev sahibi takımlar naklen radyo yayını yapan kuruluşun en uygun durumda maç yayını yapmasını sağlamakla sorumludur. Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2011 yılına kadar TRT Radyo`nun yükümlüğü altındadır.

Günün (24 10 2014) 2013 Senesi Süper Lig Takımları

Gaziantepspor: 25 Şubat 1969 tarihinde Gaziantep`de kurulmuştur. Günümüzde Süper Lig`de mücadele etmektedir. Ligi birçok defa ilk 4 içinde bitirmiştir. Şimdiki adıyla UEFA Avrupa Ligi`nde Türkiye`yi 3 kez temsil etmiştir. 2010-11 sezonunda ligi 4. bitirerek Avrupa`ya gitmeye hak kazanmıştır.

Günün (24 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

  • DEFANS: Karşı takımın gol atmasını engellemek amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • FAUL: Rakip oyuncuya kurallar dışı hareket ederek müdahale etmek.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
K. Erciyes Fenerbahçe Canlı Maç Anlatımı sayfamızı okuyan Futbol severlerin 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014 tarihlerinde incelediği öbür maçlarımız alttaki gibidir: