K. Erciyes Fenerbahçe Maçı Canlı izle HD

Siz Maç Fanatiklerinin canlı maç izleme, Radyodan canlı maç dinleme, internetten canlı maç anlatımı, maç özetleri, maç hangi gün ve saatte, Buhafta lig sıralaması, fikstürü ile ilgili bilgi arayanlarındetaylı sayfalara kolayca erişebilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle sitemizin standartlarına uygun olarak detaylı çalışmalar hayata geçirdik. 2014 sezonuna ait Bu hafta “K. Erciyes Fenerbahçe Maçı Canlı izle HD“ bilgilerini okurken paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Tekrar aradığınızda pratik olarak web sitemize erişebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyin.

Bahsı geçen maç yayını TFF ilgili birimleri tarafından ayarlanan 2014 Futbol yılına ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne uygun olarak daha önceden belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihinden birinde olacaktır. 2013-2014 futbol sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Türkiye Spor Toto Süper Ligi İle İlgili…

K. Erciyes Fenerbahçe Maçı Canlı izle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-54Türkiye Süper Ligi veya reklam sözleşmesi sebebi ile Türkiye Spor Toto Süper Lig, 1959 tarihinde Millî Lig adıyla start verilen, bu zamanda memleketimizin en üst düzeydeki futbol ligi. Bir sezon içerisinde 18 takımla gerçekleştiren Türkiye Süper Lig, sezon bitiminde 3 takımın ligden düşerek bir alt ligden gelen üç takımın yükselmesiyle devam eder. Spor Toto Süper Lig, 18 klüp ile hisse sahiplerinin ortaya çıkardığı bir kuruluştur. Ağustos ve Haziran seonları da dahil olmak üzere 9 ay süren bir etkinlik olan Süper Lig, 34 hafta ve üçüyüzaltı karşılaşmadan oluşmaktadır.
K. Erciyes Fenerbahçe Maçı Canlı izle HD-64Karşılaşmalar hafta arası ve hafta sonu yapılır. Spor Toto Süper Lig, TFF`ye bağlı faaliyet gösterir. 2005 sezonunda Spor Toto Süper Lig`e Turkcell`in sponsor olması ile hukuki olarak Turkcell Süper Lig adını alan bu lig, Turkcell`in isim hakkı paktının bitmesi ile 10-11 futbol sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig adını almıştır. Bununla birlikte UEFA`nın en değerli ligler sıralamasında altıncı sırada bulunur. UEFA Champions League`ne biri qualifikasyon olmak üzere iki farklı, Uefa Euro Cup`a 3 futbol takımı yollar. Ziraat Türkiye Kupası kazananı olarak ilk dörde giremeyen bir klüp te UEFA Avrupa Ligi`ne iştirak edebilir.
K. Erciyes Fenerbahçe Maçı Canlı izle HD-59Türkiye Spor Toto Süper Lig, 2002 yılında kurulmuştur, fakat ülkemizde ileri düzey futbol 1958 sezonundan beri oynanmaktadır. Tüm Dünyada en çok seyredilen altıncı futbol ligi olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, aynı zamanda 399 milyon € toplam değeriyle Tüm Dünyada en çok getiri getiren sekizinci sıradaki lig durumundadır. Bu zamana dek 64 klübün mücadele ettiği Süper Lig`de yalnızca beş klüp şampiyonluk kazanmıştır. Bu klüpler : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu klüpler içinde en çok şampiyon olan takım on dokuz kez ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili Maç Yayını Hakları

K. Erciyes Fenerbahçe Maçı Canlı izle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-59Canlı Maç İzleme: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1965 tarihinden itibaren özel ve kamu firmalara verilmiş olan maç izle yayını hakkı nedeniyle naklen yayın imtiyazlarını almış olan kurumların belirlemiş olduğu ücretli Tv kuruluşlarından takip edilmektedir. Spor Toto Süper Lig`i, 1970`den 1994 yılına dek TRT, 1997`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen izlenmiştir. 2002 yılından itibaren ise Lig TV kanalından seyredilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yukarda belirtildiği halde Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşma izmalayan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv adındaki Kanal 77`den canlı verilmektedir. 2008-2009 sezonundan itibarıyla IV büyük takımların sahasında oynayacağı karşılaşmalar üst kalite çözünürlük canlı yayın sistemi ile birlikte yayınlanmaktadır. Spor Toto Süper Ligin bilhassa son karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde düşmeme mücadelesi veren takımların herhangi illegal bir olay ile (şike, yasa dışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması sebebiyle maçlar aynı zamanda oynatılabilir. Bu şekil durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 ya da farklı bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmasını yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakalarını bedelsiz olarak seyredebilme şansı da mümkündür, ancak söz konusu karşılaşmaların yayını lig müsabakalarının daha önceden tanımlanmış tamamlanma zamanından 45 dk. sonra yayıncı kuruluş ile sözleşmesi olan başka televizyon kanallarınca yapılabilir.
Radyo Yayını: Bir senede oynanan bütün resmi ve özel futbol mücadelelerinden; Spor Toto Süper Lig maçları yalnız Federasyon ile sözleşme yapmış yayıncı radyolar aracılığıyla UEFA ve TFF Canlı Yayın Hukuğu kaidelerine uygun durumda radyodan canlı verilebilir. Ev sahibi kulüpler naklen radyo yayını yapan kanalın en uygun halde görev yapmasını gerçekleştirmekle sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2012 yılına kadar TRT`nin sorumluluğundadır.

Günün (25 10 2014) 2013-2014 Senesi Futbol Takımları

Elazığspor : 1967 yılında Merkez Gençlik, Güvenspor ve Harputspor kulüplerinin birleşmesiyle Elazığ`da kurulan spor kulübüdür. Renkleri bordo ve beyazdır. Sanica Boru Elazığspor, 3. Lig`de 1974-75, 1982-83 (amatörken), 1985-86, 1989-90 ve 1994-95 sezonlarında şampiyon olarak 2. Lig`e yükselmiştir. 1995-96 sezonunda klasman birincisi olarak `Ekstra Play-off` müsabakalarında mücadele etmiştir.

Galatasaray : Galatasaray Spor Kulübü`nün Spor Toto Süper Lig`de mücadele eden futbol takımıdır. Galatasaray Spor Kulübü`ne ait olan Galatasaray AŞ tam adıyla Galatasaray Sportif ve Sinai Yatırımlar A.Ş, Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımı`nın sahibidir.

Günün (25 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri

  • AUT: Topun hücum oyuncuları tarafından korner çizgileri veya kale üstünden dışarı vurulmasıdır. Top ceza alanı içinden kaleci veya savunma oyuncuları tarafından ayakla aut vuruşu yapılarak oyuna sokulur.
  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • FAUL: Rakip oyuncuya kurallar dışı hareket ederek müdahale etmek.
  • GOL: Topun tamamının kale çizgisinden içeri girmesidir.
  • PENALTI: Savunma oyuncuları veya kalecinin ceza alanı içinde kural dışı hareket etmeleri veya atak yapan oyuncuya faullu hareket etmeleri sonucu verilen direk ceza atışı.
  • VOLE: Topun yere değmeden önce Havada vurulması

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
K. Erciyes Fenerbahçe Maçı Canlı izle HD yazımızı okuyan Değerli okuyucularımızın 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerinde okuduğu öteki sayfalarımız alt taraftadır: