Kayserispor Trabzonspor maçı golleri izle

Maç Fanatiklerinin canlı maç izleme, Radyodan canlı maç dinleme, naklen maç anlatımı, golleri izleme, maç hangi kanalda ve saatte, 5.hafta lig sıralaması, maç takvimi vb. konularda arama yapanlarınkapsamlı verilere zorluk çekmeden göz atabilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle uzman.org standartlarına uygun olarak araştırmalar oluşturduk. 2014 sezonuna ait 5. hafta “Kayserispor Trabzonspor maçı golleri izle“ yazısını gözden geçirirken bilgi verilen bilgileri gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak makalelerimize gelebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Yukarıda Belirtilen maç yayını Türkiye Futbol Federasyonu ilgili birimleri tarafından ayarlanan 2013-2014 senesine ait 5. hafta Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne uygun olarak belirlenen : 20 Eylül 2013 Cuma, 21 Eylül 2013 Cumartesi, 22 Eylül 2013 Pazar ve 23 Eylül 2013 Pazartesi günlerinden birinde oynanacaktır. 2014 sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Türkiye Spor Toto Süper Ligi Tarihçesi

Kayserispor Trabzonspor maçı golleri izle-hangi-günde-saatte-kanalda-94Süper Lig veya sponsorluk kontratı nedeniyle Türkiye Spor Toto Süper Lig, 1959 senesinde Millî Lig ismi ile kurulan, şimdi ülkemizin en üst aşamadaki ligi. Bir sezon içinde on sekiz futbol takımıyla faaliyet gösterilen bu lig, sezon sonunda 3 takımın ligden relege olup bir alt ligden gelen üç takımın yükselmesiyle süreklilik arz eder. Türk Süper Ligi, on sekiz takım ile hissedarların oluşturduğu bir kuruluştur. Eylül ve Haziran seonları da dahil olarak dokuz ay süre gelen bir etkinlik olan Spor Toto Süper Lig, otuz dört hafta ve üçüyüzaltı farklı maçtan oluşmaktadır.

Kayserispor Trabzonspor maçı golleri izle-62Müsabakalar hafta içi ve hafta sonları yapılır. Spor Toto Süper Lig, Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı faaliyet gösterir. 2005 tarihinde Türk Süper Ligi’e Turkcell’in isim hakkı sahibi olması ile resmi olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi adını alan bu organizasyon, Turkcell’in ticari sponsorluk antlaşmasının sona ermesiyle 10-11 sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Ek olarak UEFA’nın en pahalı ligler derecelemesinde altıncı sırada yer alır. Champions League’ne bir tanesi qualification olmak üzere iki, Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi’ne üç farklı takım göndermektedir. Kupa galibi olup ilk 4′e giremeyen bir takım da Euro Cup’a iştirak edebilmektedir.

Kayserispor Trabzonspor maçı golleri izle-21Türkiye Spor Toto Süper Lig, 2001-02 sezonunda kuruldu, fakat memleketimizde ileri seviye futbol 1959 tarihinden beri oynanır. Tüm Avrupada en çok takip edilen altıncı futbol ligi olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, ek olarak 399 milyon € hasılatıyla Avrupa’da en fazla getiri getiren sekizinci sıradaki ligtir. Şimdiye dek 68 futbol takımının katıldığı Süper Lig’de yalnızca 5 farklı klüp şampiyonluk unvanı alabilmiştir. Bu klüpler : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu takımlar arasında en çok şampiyonluk kazanan klüp 19 kez ile Galatasaraydır.

Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Maç Yayını Hakları

Kayserispor Trabzonspor maçı golleri izle-hangi-günde-saatte-kanalda-42Naklen Maç Yayını: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1970 yılından bu yana özel ve devlet kurumlara verilmiş yayınlama imtiyazları sebebi ile futbol yayın haklarını almış olan kurumların ortaya koyduğu ücretli TV kurumlarından izlenebilmektedir. Spor Toto Süper Lig’i, 1966′den 1997 yılına kadar Türkiye Radyo ve Televizyon(TRT), 1998′ya kadar Star TV, daha sonra sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5′den canlı izlenmiştir. 2001 sezonundan bu yana ise Lig TV kanalından izlenmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yukarda anlatıldığı gibi Federasyon ile sözleşme imzalamış olan Digitürk’e bağlı olan Lig Tv ismindeki 77. kanaldan naklen yayınlanmaktadır. 2008-2009 sezonundan itibarıyla IV büyük takımların kendi sahasında oynamış olduğu müsabakalar üst kalite çözünürlük naklen yayın teknolojisi ile verilmektedir. Spor Toto Süper Ligin bilhassa son haftalarında şampiyonluk ve ligde düşmeme mücadelesi veren takımların bazı illegal bir olay ile (şike, yasa dışı bahis vb.) anılmaması sebebiyle mücadeleler aynı saatte verilebilir. Bu tip vakalarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk himayesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada başka bir kanaldan Spor Toto Süper Lig karşılaşmasını verebilir. Spor Toto Süper Lig müsabakalarını bedelsiz olarak izleme olanağı da vardır, ama bahsı geçen karşılaşmaların yayını lig maçlarının daha önceden belirlenmiş tamamlanma anından 45 dk. sonrasında yayıncı kuruluş ile anlaşan farklı televizyon kanallarınca yapılabilir.

Radyo Yayın Hakları: Bir sezonda oynanan her resmi ve özel futbol karşılaşmalarınndan; Spor Toto Süper Lig müsabakaları sadece Türkiye Futbol Federasyonu ile protokol yapmış yayıncı radyolar tarafından UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu Canlı Yayın Hukuğu şartlarına uygun şekilde radyodan naklen verilebilir. Sahasında oynayan takımlar naklen radyo yayını yapan kuruluşun en uygun halde görev yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig’in radyo yayın hakları 2011 senesine kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nun yükümlüğü altındadır.

Günün (25 10 2014) 2013 Sezonu Futbol Klüpleri

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı: Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne ait olan futbol takımıdır. Maçlarını 2012-2013 sezonuna kadar 32.086 kapasiteli İnönü Stadyumu’nda oynamıştır. Türkiye’nin en büyük futbol kulüplerinden biridir.

Çaykur Rizespor : Türkiye’nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953′te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu’nda oynamaktadır.

Gaziantepspor: 25 Şubat 1969 tarihinde Gaziantep’de kurulmuştur. Günümüzde Süper Lig’de mücadele etmektedir. Ligi birçok defa ilk 4 içinde bitirmiştir. Şimdiki adıyla UEFA Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi 3 kez temsil etmiştir. 2010-11 sezonunda ligi 4. bitirerek Avrupa’ya gitmeye hak kazanmıştır.

Kardemir Demir Çelik Karabükspor : Karabük’ün kırmızı ve mavi renkli takımıdır. 1969 yılında Karabük Gençlik ve DÇ Sporun birleşmesinden doğan takım Süper Lig’de mücadele etmektedir. Kulüp tesisleri 1993-94 sezonundaki tesisler hamlesi ile yapılmıştır. Tesisler Çamlık Mevkii’nde olup, modern bir görünüm içinde spor kompleksi (İdman sahaları-Parkur-Salonlar) mevcuttur.

Kasımpaşa Spor Kulübü : İstanbul’da 1921 yılında kurulan futbol ve güreş dallarında etkinlik gösteren spor kulübüdür.Adını taşıdığı semtte bulunan Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü’nün birleşmesiyle kurulmuştur. 1942 yılına kadar Altıntuğ adını taşımıştır. 1939-1945 ve 1946-1958 yılları arası İstanbul 1. liginde, 1959-1964 arası Türkiye 1. liginde oynamıştır.

Trabzonspor: Futbol Takımı 2 Ağustos 1967′de kurulan Trabzonspor Kulübü’nün profesyonel futbol takımı. Renkleri kulübün tüm branşlarda ortak olarak kullandığı: Koyu bordo ve açık mavidir. Trabzonspor Futbol Takımı, Spor Toto Süper Lig’te şampiyon olmuş, ilk Anadolu takımıdır ve şampiyon olmayı başarmış beş takımdan biridir.

Günün (25 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • DEFANS: Karşı takımın gol atmasını engellemek amacıyla oyun kuralları dahilinde yapılan her türlü faaliyet.
  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • GOL: Topun tamamının kale çizgisinden içeri girmesidir.
  • KORNER: Topun en son defans oyuncuları veya kaleci tarafından kale yan çizgilerinden çıkması sonucu atak yapan takım oyuncuları tarafından topun korner atma alanından ayakla oyuna sokulması.
  • PAS: Kaleci (ceza alanı içi hariç) ve oyuncuların el ve kolları dışında kalan vücudunun herhangi bir yeriyle topu takım arkadaşına atması.

Kayserispor Trabzonspor maçı golleri izle konumuzu inceleyen Değerli okuyucularımızın 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerinde ziyaret ettiği öteki maçlarımız aşağıdadır: