Trabzon (TS) Sivas Naklen Radyodan Maçı Dinle

Değerli okuyucularımızın canlı maç yayını, naklen maç radyo yayını, internetten maç yayını, golleri izleme, maç hangi gün ve saatte, Buhafta puan tablosu, lig fikstürü konularında bilgi arayanlarıngüncel konulara en kısa yoldan ulaşabilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle sitemizin vizyonuyla olarak detaylı çalışmalar yaptık. 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta “Trabzon (TS) Sivas Naklen Radyodan Maçı Dinle“ makalemizi incelerken önemi vurgulanan diğer yazıları okumayı atlamayın. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak makalelerimize girebilmek isterseniz bu siteyi favori listenize ekleyebilirsiniz.

İlgili maç yayını TFF ilgili kurumları tarafından ayarlanan 2014 Futbol yılına ait Bu hafta Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak daha önceden belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi tarihinden bir tanesinde olacaktır. 2013-2014 futbol sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Süper Lig İle İlgili…

Trabzon (TS) Sivas Naklen Radyodan Maçı Dinle-hangi-günde-saatte-kanalda-78Türkiye Süper Ligi veya reklam kontratı gereğince Spor Toto Süper Lig, 1959 senesinde Mali Lig ismi ile başlatılan, bu zamanda ülkemizin en ileri düzeydeki ligi. Yalnız tek dönem içinde on sekiz takımla faaliyet gösterilen Türkiye Süper Lig, sezon sonunda üç takımın ligden relege olup Yükselme Grubu ligden gelen 3 takımın promote etmesi ile süreklilik arz eder. Spor Toto Süper Lig, on sekiz klüp ile pay sahiplerinin oluşturduğu kuruluştur. Ağustos ve Haziran ayları da dahil olmak üzere dokuz ay devam eden bir organizasyon olan Spor Toto Süper Lig, 34 hafta ve üçüyüzaltı karşılaşmadan ortaya çıkar.
Trabzon (TS) Sivas Naklen Radyodan Maçı Dinle-86Maçlar hafta içi ve hafta sonu yapılır. Spor Toto Süper Lig, Futbol Federasyonuna bağlıdır. 2005 yılında Türk Süper Ligi`e Turkcell`in sponsor olması ile resmi olarak Turkcell Süper Lig ünvanını alan lig, Turkcell`in isim hakkı paktının bitmesi nedeniyle 2011 sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig adını almıştır. Bununla birlikte UEFA`nın en üst seviye organizasyonları diziliminde 6. sırada yer almaktadır. UEFA Champions League`ne biri ön tur olmak üzere iki, Euro Cup`a 3 futbol klübü yollar. Ziraat Türkiye Kupası 1.si olup ilk dörde giremeyen bir klüp te Uefa Euro Cup`a katılabilir.
Trabzon (TS) Sivas Naklen Radyodan Maçı Dinle-68Türkiye Spor Toto Süper Lig, 2001-02 tarihinde kuruldu, fakat ülkemizde üst düzey futbol 1959 yılından beri oynanmaktadır. Tüm Dünyada en çok takip edilen altıncı futbol ligi olan Spor Toto Süper Lig, ek olarak 399 milyon € hasılatı ile Tüm Dünyada en çok getiri getiren 8. sıradaki ligtir. Şu vakite kadar 67 klübün mücadele ettiği Süper Lig`de yalnızca beş ayrı klüp şampiyon olmuştur. Bu takımlar : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzonspor`dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bu takımlar arasında en fazla şampiyon olan klüp on dokuz kere ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili Yayın Hakları

Trabzon (TS) Sivas Naklen Radyodan Maçı Dinle-hangi-günde-saatte-kanalda-78Maç İzlemek: Spor Toto Süper Lig 1970 senesinden bu yana özel ve kamu firmalara verilmiş olan naklen yayınlama hakları nedeni ile maç yayın hakkını almış olan kuruluşların ortaya koyduğu ücretli Tv kuruluşlarından seyredilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1965`den 1997 sezonuna dek TRT, 1994`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırası ile; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen izlenmiştir. 2000 tarihinden bu yana ise Lig TV kanalından izlenmektedir. Spor Toto Süper Lig müsabakaları yukarıda betimlendiği şekilde Türkiye Futbol Federasyonu ile anlaşma imzalamış olan Digitürk`e bağlı olan Lig Tv adındaki 77. kanaldan naklen yayınlanmaktadır. 2008 yılından itibarı ile IV büyüklerin kendi sahasında oynamış olduğu karşılaşmalar yüksek çözünürlük canlı yayın teknoloji ile verilmektedir. Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai haftalarında şampiyonluk ve ligde tutunma çabası veren takımların herhangi yasa dışı bir vaka ile (şike, yasa dışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması için maçlar aynı zamanda oynatılabilir. Böyle tip durumlarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 yada başka bir kanaldan Spor Toto Süper Lig maçını verebilir. Spor Toto Süper Lig mücadelelerini para vermeden şekilde de izleyebilme imkanı da mümkündür, ama söz konusu karşılaşmaların yayını lig maçlarının daha önceden tanımlanmış tamamlanma anından 45 dk. sonrasında yayıncı kuruluş ile anlaşması olan başka televizyon kuruluşlarınca yapılabilir.
Canlı Maç Dinle: Tek sezonda oynanan tüm resmi ve özel futbol karşılaşmalarınndan; Türkiye Spor Toto Süper Lig mücadeleleri sadece Futbol Federasyonu ile anlaşma imzalamış olan yayıncı kurumlar aracılığıyla UEFA ve TFF Naklen Yayın Kuralları şartlarına uygun olarak radyodan naklen yayınlanabilir. Ev sahibi takımlar naklen radyo yayını yapan firmanın en uygun durumda maç yayını yapmasını gerçekleştirmekle sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakkı 2010 senesine kadar TRT Radyo`nun sorumluluğundadır.

Günün (25 10 2014) 2013-2014 Senesi Süper Lig Takımları

Akhisar Belediyespor: Manisa`nın Akhisar ilçesine ait bir futbol kulübü. Tarihinde ilk kez 2012-13 sezonunda Süper Lig`de mücadele etme hakkını kazanmıştır. Bu başarıyı önceki sezon 1. Lig`de şampiyon olarak gerçekleştırmıştır. Daha önce kulüp daha iki sezon 1. Lig`de oynamıştır ve kuruluşundan beri çoğu zaman 2. Lig ve 3. Lig`de oynamıştır.

Çaykur Rizespor : Türkiye`nin Rize ili merkezli futbol kulübü. 19 Mayıs 1953`te kurulan takım, iç saha maçlarını Yeni Rize Şehir Stadyumu`nda oynamaktadır.

Sivasspor : 1967 yılında Sivas`ta kuruldu. 2004-05 sezonunda 1. Lig`de şampiyon olarak Süper Lig`e yükseldi. O sezondan beri Süper Lig`de mücadele etmektedir. İç saha maçlarını 14.998 kapasiteli 4 Eylül Stadyumu`nda oynamaktadır. Takımın teknik direktörlüğünü Brezilya futbolunun önemli isimlerinden Roberto Carlos yürütmektedir. 2007-08 sezonunda Fenerbahçe ve Beşiktaş ile birlikte 73 puan topladı. Fakat üçlü averajda 4. oldu.

Günün (25 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Trabzon (TS) Sivas Naklen Radyodan Maçı Dinle konumuzu ziyaret eden Maç Fanatiklerinin 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerinde incelediği öbür maçlarımız alttaki gibidir: